To to letí...

04.03.2014 21:54

Člověk se ani nenaděje a kouká, že je to půl roku, co sem nic nenapsal... Hrůza hrůzoucí.

A co se u nás tedy všechno událo?

Ukončení flyballové sezóny

Rose jela na podzim s Mončou (bez mé účasti) na turnaj Budějovický extreme. Holky si krásně zaběhaly a Rose si zaběhla čas 4,58s. Rekord to není, ale dobré to je :) Následovala zimní pauza, která byla zakončena v únoru, kdy jsme zase tu a tam se došly podívat na box do haly. Pauza Rose pomohla minimálně v tom ohledu, že už samotný box vnímá jako odměnu. Takže po odběhu na mě vyplivne míček a valí zpátky na start, aby si mohla skočit ještě jednou :) Joooo, už se moc těšíme na sezónu :)

Taková podivná zima

Celá zima byla ve znamení frisbee. Martin dostal s Rose společný vánoční dárek, a to závodní frisbee vč. patřičné odborné literatury :) Dokonce i na tréninky se dostalo, takže Rose pěkně valí pro fríbo, jen si občas dává dost načas, jestli se s ním i vrátí. To vrcholilo zhruba minulých 14 dní, tak dostala řízenou frisbee pauzu a uvidíme, co Rose a frisbee na konci března. To nás totiž čeká víkend plný frisbee, tj. 3 semináře nejen o házení.

Protože Rose byla nejhodnější, tak dostala také skočky na agility. Tak až bude světlo i v momentě, kdy se vrátím z práce, tak začneme trošku trénovat. Nejprve neštěkání na překážky a pak snad i nějaký ten skok, třeba se zadaří i kus skokové techniky a gymnastiky, aby se Rose na parkuru o překážky nezabila...

Pod smrkem Rose objevila také hračky na zbystření její mysli. Ty se moc dobře ujaly :) Obzvláště v kombinaci s granulemi Platinum (70% jehně). A protože Jane dostala také jednu hračku, tak mají holky opravdu na výběr. Hračky kolují a holky se baví a nezlobí :)

Také sem tam vyzkoušíme cvičení na gymnastickém míči. Jeden nepoužívaný nám byl darován (moc děkuji Hani), tak s Rose zkoušíme různé posilováníčko apod. Rose to moc baví a už se odhodlá i k zajíčkovi...

Jedna výstavička

V rámci pestrosti Rosina programu jsme zajeli na konci února na výstavu do Brna. Měly jsme echo, že nedělní výstava v rámci DUOCACIB pro nás bude lepší, a tak jsme neváhaly, na poslední chvíli zaplatily vlezné a začaly se těšit, neb Rose se tvářila, že je nasrstěná. To však nemělo dlouhého trvání a 14 dní před výstavou se Rose rozhodla, že jí chlupy nebaví. Na výstavu jsme jely tedy ne úplně ve výstavní kondici. Naštěstí nám ještě týden chyběl, aby se Rose dostala do fáze "totální chrt". Na výstavě jsme potkaly spoustu známých i příbuzných, ale ani tak to Rose úplně neoslovilo. Zaštěkala si vesele nejen při cvičném klusu, ale i při klusu "když šlo do tuhého". I přesto se nám ale podařilo umístit se na krásném 3. místě s hodnocením výborná :) V takový úspěch jsem vůbec nedoufala. Co nevidět se pokusím do výstav doplnit fotky i posudek od maďarské rozhodčí.

A jedna operace...

Z výstavy jsme radost měly velikou, ale i tak jsem se nakonec rozhodla, že Rose vykastruju. Ne jen proto, že kvůli OCD na ní nechci chovat, ale především proto, že hormonální cyklus se na ní projevuje více než dost a to je teprve mladice. Přeci jen její nežravost měsíc před háráním a měsíc po hárání a štěkání úplně na vše - když je zrovna hormon na výši- mě vedly k tomu, že operace bude.

V pondělí po výstavě jsme došly na vyšetření krve a při té příležitosti poslali vzorek krve do Švýcarska. Na Univerzitě v Bernu se snaží zjistit genetické kořeny OCD. Díky informací od Jani Tománkové už byl jen krůček k realizaci :) Vzorek byl úspěšně poslán, a dokonce i v termínu doručen. Tak teď už jen držet palce, aby se vědcům dařilo objasnit tuto OCD záhadu. Pokud byste někdo chtěl také kapkou krve do mlýna přispět, napište mi a podám vám bližší informace.

Týden po výstavě Rose absolvovala samotnou kastraci. Nyní 1,5 dne po zákroku můžu říct, že se vše snad zadařilo a je v pořádku. Rose se má čile k světu a protože je občas čilá až moc, tak má klecový režim. Jinak se obávám, že by tu lezla po křeslech a bůhví kde ještě... Už zbývá jen vyčkat, vyndat stehy a těšit se na další sporťácké zážitky :) A také snad i častější aktualizace tohoto webu.