Flyballový turnaj Happy míček Krupka

17.06.2013 17:03

Po delší době jsme s Rose vyjely opět na flyballový turnaj. Na Lukášovském draku před 14 dny jsme chyběly kvůli obedience v Heřmanově Městci. Oproti Lukášovu nám ale tentokrát přálo počasí - žádný déšť, jen sluníčko a teploty nad 25°C, takže psiska nebyla testována na nerozpustnost, ale na vysušení. Turnaj probíhal v Krupce u Teplic a účastnil se ho jak náš tým R.U.P., tak i R.U.P.em, každý pouze se 4 psy. R.U.P. vyjel s Greadym, Jerry, Jájou a Kečem. R.U.P.em tvořil Everest, Vasthi, Jane a Rose.

Rose se opět krásně předvedla. V sobotu dala 4 čisté rozběhy bez jediné chybičky, přičemž jsme vylepšily týmový čas na 22,00s. Na 25cm překážkách se dostala časem až k 4,5s, což už je poměrně pěkný čas (samozřejmě ale budeme usilovat ještě o lepší).

V neděli byly běhy zajímavější. V jednom rozběhu balonek z boxu Rose přeskočil, ta však nezaváhala, vyhledala ho a s naprostou jistotou se vrátila do překážek! V dalším běhu Rose nějak nevyšel krok a zhodila první překážku, naštěstí i přes toto Rose celý parkur bezchybně dokončila. Třetím zajímavým místem byl můj předčasný start, který bylo následně nutné opravit. Tím, že Rose běhala po celou dobu jako poslední pes, tak mi na odchycení psa přišlo málo času. Nevypustila jsem Rose tedy tak, jak je zvyklá a reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Rose se zastavila před 4. překážkou a zírala na nabíječe Jardu ve snaze si vzpomenout, co je po ní vlastně chtěno. Až když jsem se vzpamatovala i já a zavolala na ní, tak se z hlubokého zamyšlení vzpamatovala, přeskočila 4. překážku chňapla balonek a vrátila se přes všechny 4 překážky zpět... Běh vyhrán (tedy díky soupeři, který běhal exhibičně), ale zážitek k nezaplacení :) Navíc Rose sklidila ohromný aplaus za to, že i s 20s pauzou u překážky udělala vše, jak měla... :) Já jsem tolik nadšená nebyla, ale zato jsem odhodlaná na vypouštění oprav výrazně zapracovat, abych podobnou hloupost na dalším turnaji neprovedla :)

V neděli jsme se umístili na 4. místě. Týmový rekord byl ale 2x posunut a nyní činí krásných 21.52s.